Info pre alergikov


...
Možno sa obávate reakcie vašej pokožky na prírodné látky (citrusy, zázvor, škorica, kokos), alebo ste na ne precitlivení. Preto neváhajte požiadať pracovníka recepcie o použitie konopného oleja pri vašej masáži.
Vôňa konopného oleja síce nie je tak príjemná ako vôňa tropického či kokosového oleja, je zemitá, avšak nie nepríjemná. Požiadajte pracovníka recepcie, aby vám umožnil privoňať si. Panenský, za studena lisovaný konopný olej ponúkame našim klientom ako alternatívu pre jeho dobré terapeutické vlastnosti v dermatologickej oblasti.

Nenasýtené mastné kyseliny z konopného oleja majú výborné regeneračné účinky a posilňujú odolnosť pokožky. Môžu zmierniť či dokonca úplne vyliečiť kožné problémy ako suchosť pokožky, atopický ekzém alebo lupienka (psoriáza, psoriasis). Ak pokožka neobsahuje dostatok nenasýtených mastných kyselín, objavujú sa prejavy ako vysúšanie, odlupovanie a popraskanie. Okrem toho, linoleové a gamalinoleové kyseliny majú protizápalové účinky, ktoré možno aplikovať pri liečbe podráždenej pokožky a rôznych kožných chorôb. Konopný olej obsahuje aj veľké množstvo vitamínov (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), ktoré majú v spojení s nenasýtenými kyselinami blahodarné účinky.

Aplikáciou konopného oleja možno postupne obnoviť správny podiel kožných lipidov a tým obmedziť vznik nových vrások (na objasnenie − nejde o žiadny „elixír mladosti“, keďže nedochádza k odstráneniu už vytvorených vrások). Významnú úlohu v potlačení príznakov starnutia zohráva aj vitamín E, ktorý je v konope bohato zastúpený.

Účinnosť konopného oleja sa dokázala aj v pôsobení proti akné. Toto kožné ochorenie patrí medzi najrozšírenejšie a môžete sa s ním stretnúť v každej vekovej kategórii. Avšak zásluhou protizápalových účinkov a obnovy rovnováhy v lipidovej vrstve, môže kyselina linoleová a gama linoleová zmierniť alebo dokonca zamedziť prejavom akné.

Informujte, prosím, personál recepcie o vašom zdravotnom stave vrátane prípadných alergií.